• Zapraszamy do skorzystania z linka do świątecznych zabaw zaproponowanych przez naszą panią pedagog.

bajka_powrot_do_przedszkola.pdf

Jas_wraca_do_przedszkola-ebook.pdf

Pan-Krokodyl-i-powrot-do-przedszkola-3.pdf

Bajki o powrocie do przedszkola:

Przesyłam 3 bajki poruszające temat powrotu do przedszkola. Zanim przeczytają je Państwo z dziećmi, proszę je przejrzeć, żeby jak najlepiej dopasować je do swojego dziecka (w zależności od tego jakie emocje mu towarzyszą).

„Powrót do przedszkola”- skupia się na radzeniu sobie ze smutkiem i niechęci do powrotu do przedszkola.

„Pan krokodyl i powrót do przedszkola” oraz „Jaś wraca do przedszkola”

- skupiają  się bardziej na nowych zasadach bezpieczeństwa związanych
          z zachowaniem higieny.

Bajki opatrzone są wstępem zawierającymi dodatkowe wskazówki do rozmów
          z dziećmi. Myślę, że przekazane w tych bajkach podejście do trudnych sytuacji
          i sposoby radzenia sobie w nich mogą przydać się nie tylko teraz, ale również
          w przyszłości.

Najważniejsze wskazówki do rozmowy z dzieckiem:

1. Nasz spokój udziela się dziecku.
          2. Starajmy się podchodzić do sytuacji pozytywnie.
          3. Nie zaprzeczajmy uczuciom dziecka.

1. Skupmy się na konkretnych rzeczach- wyjaśnijmy po kolei co i dlaczego się  robi