• Rekrutacja 2023/2024

• REKRUTACJA 2023/2024

W dniach od 13 marca 2023 r. do 24 marca 2023 r. będzie trwała rekrutacja do Przedszkola nr 12 na rok szkolny 2023/2024.

Nabór do siemianowickich przedszkoli publicznych na nowy rok szkolny będzie odbywał się przy wsparciu systemu elektronicznego

www. siemianowiceslaskie.formico.pl

Rodzice dzieci starających się o przyjęcie dziecka do przedszkola logują się na stronie internetowej i wprowadzają dane do formularza zgłoszenia dziecka do przedszkola.

Wypełniony formularz należy wydrukować i podpisany wraz z załącznikami złożyć w przedszkolu pierwszego wyboru.

WNIOSEK O PRZYJĘCIE MUSI BYĆ PODPISANY PRZEZ OBOJE RODZICÓW.

Rodzice mogą logować się do systemu od 13 marca 2023 r. od godz. 8;00 do 24 marca 2023 r. do godz. 15:00.

Lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostanie podana do wiadomości 12 kwietnia 2023 roku

Lista dzieci przyjętych i nieprzyjętych zostanie podana do wiadomości 20 kwietnia 2023 roku.

W procesie naboru nie uczestniczą dzieci już uczęszczające do przedszkola, których rodzice składają pisemną

,,Deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego"

UWAGA

Rodzice dzieci zakwalifikowanych na rok szkolny 2023/2024 do Przedszkola nr 12 w Siemianowicach Śląskich

Zgodnie z Zarządzeniem Pana Prezydenta w dniu 12.04.2023 r. o godz. 8:00 zostaną podane do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do Przedszkola nr 12.

Rodzice kandydatów zakwalifikowanych, zobowiązani są w terminie od 12.04.2023 r. godz.8:00 do 17.04.2023 r. godz.15:00 do dostarczenia ,,WOLI PRZYJĘCIA KANDYDATA" w postaci pisemnego oświadczenia do dyrekcji Przedszkola nr 12

WAŻNA INFORMACJA !

BRAK POTWIERDZENIA WOLI UCZĘSZCZANIA DO PRZEDSZKOLA W WYZNACZONYM PRZEZ ZARZĄDZENIE PREZYDENTA TERMINEM SKUTKUJE REZYGNACJĄ Z MIEJSCA.

1. Dzień podania do publicznej wiadomości listy  kandydatów  przyjętych i nieprzyjętych – 20.04.2023 r.
          2. W terminie 7 dni od podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych, rodzic kandydata może wystąpić do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia kandydata do przedszkola.
          3. Uzasadnienie sporządza się w terminie 5 dni od dnia wystąpienia przez rodzica kandydata , o którym mowa w punkcie 2. Uzasadnienie zawiera przyczyny odmowy przyjęcia, w tym najniższą liczbę punktów, która uprawniała do przyjęcia, oraz liczbę punktów,  którą kandydat uzyskał w postępowaniu rekrutacyjnym.
          4. Rodzic kandydata może wnieść do dyrektora przedszkola  odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej, w terminie 7 dni od dnia otrzymania  uzasadnienia.
          5. Dyrektor przedszkola rozpatruje odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej, o którym mowa w punkcie 4, w terminie 7 dni od dnia otrzymania odwołania. Na rozstrzygnięcie dyrektora przedszkola służy skarga do sądu administracyjnego.

Terminy rekrutacji określa:

ZARZĄDZENIE NR 3419/2023 PREZYDENTA MIASTA SIEMIANOWICE ŚLASKIE

z dnia 19 stycznia 2023 roku.